نذر کتاب، بذر اندیشه

افتتاح کتابخانه و طرح نذر کتاب بنیاد امام علی (ع)

کتاب به عنوان یکی از مهمترین کالاهای فرهنگی در همه دوران و قرون مورد توجه بشریت قرار داشته است. کتاب یکی از اثرگذارترین رسانه ها برای انتقال دانش و تجربیات بشری به نسل بعد بوده است. در دنیای امروز نیز اگرچه سمت و سوی توجهات به فضای مجازی رفته اما هنوز کتاب به عنوان یکی از اثربخش ترین رسانه ها بر فکر و اندیشه جوامع مطرح است.

بنیاد امام علی (ع) با مشارکت خیرین نیک اندیش ، در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه، اقدام به راه اندازی کتابخانه با تهیه و خریداری کتاب های متناسب در رده های سنی مختلف با موضوعات متنوع مذهبی ، علمی ، داستانی ، تاریخی و شخصیت شناسی کرده و در دسترس فرزندان تحت پوشش و خانواده های ایشان قرار داده است.

طرح نذر کتاب نیز حرکتی مردمی شبیه به نذوراتی است که مردم در مناسبت های مختلف با نیت خیرخواهانه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب انجام می دهند تا همانند غذای روح افراد را بی نیاز کند.

به همین دلیل بنیاد امام علی (ع) با راه اندازی پایگاه نذر و اهدای کتاب تلاش می کند تا با روشی درست ، کتاب های بلا استفاده و مفید شهروندان را به دست افرادی برساند که از داشتن کتاب محرومند اما علاقه مند به مطالعه کتاب می باشند.
بدین وسیله از تمامی همشهریان و خیرین و علاقه مندان به حوزه فرهنگ و مطالعه دعوت می شود در این اقدام خداپسندانه شرکت کنند و کتاب های مفید خود را به این بنیاد اهدا نمایند و در راه ارتقا سطح فرهنگی جامعه سهیم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *