سوالات متداول

 • دانش آموز مستعد کسی که در نظام آموزش و پرورش کشور مشغول به تحصیل در دوره روزانه باشد.
 • در محدوده ی جغرافیایی شهرستان رباط کریم و بهارستان باشد.
 • دانش آموزدارای معدل خیلی خوب در مقطع ابتدایی و” معدل بالای ۱۸ در دوره ی اول متوسطه ” معدل ۱۷ به بالا در دوره ی دوم متوسطه باشد.
 • دانش آموز مستعد نیازمند از خانواده های: ایتام، بی سرپرست، خانواده های طلاق، خانواده های بدسرپرست باشد.

تبصره: خانواده ی ایتام یعنی پدر دانش آموز فوت کرده است ” بی سرپرست یعنی مادر دانش آموز طلاق گرفته و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ سرپرست دانش آموز می باشند” بدسرپرست یعنی پدر دانش آموز زندانی – متواری-از کار افتاده-بیمارمعتاد

الف) معرفی از طریق معرف مطابق تعریف مندرج در آیین نامه موسسه.
ب) معرفی اولیه توسط مدارس محدوده ی شهرستان رباط کریم.

 1. فرم اطلاعات اولیه برای کلیه ی کسانی که از طریق یکی از روش های مذکور معرفی یا شناسایی می گردند باید تکمیل گردد.
 2. مددکار باتوجه به اطلاعات مندرج در فرم اطلاعات اولیه به منزل دانش آموز مراجعه و ضمن تهیه گزارش از وضعیت عمومی وتحصیلی دانش آموز نسبت به رویت مدارک ثبت و اقدام نمایید.
 3. مدیرعامل فرم اطلاعات اولیه و گزارش مددکار در مورددانش آموز را مطالعه و پس از تایید ” دانش آموز را به همراه سرپرست او به محل خیریه جهت تکمیل پرونده دعوت می نماید.
 4. مدیر عامل نفر یا نفرات شناسایی شده را پس از طی مراحل قبل به منظور تایید نهایی به هیت مدیره معرفی میکند.
 5. پس از تایید هیئت مدیره دانش آموز به همراه سرپرست نزد یکی از بانک های دولتی نسبت به افتتاح حساب برای دریافت مبلغ کمک هزینه‌ی تحصیلی اقدام می‌نماید.
 1. ماهیانه مبلغی ثابت تحت عنوان شهریه ی تحصیلی با در نظر گرفتن مقطع تحصیلی و معدل تحصیلی به حساب دانش آموز واریز می گردد.
 2. به مناسبت تولد هریک از دانش آموزان مبلغ معینی که توسط هیئت مدیره هرساله تعین می گردد به حساب دانش آموز واریز می گردد.
 3. به مناسبت ماه مبارک رمضان و ایام نوروز یک سبد ارزاق به مبلغی که هرسال هیئت مدیره تصویب می کند به صورت بن در اختیاردانش آموزان قرار می گیرد.
 4. به مناسبت شروع سال تحصیلی یک بسته ی فرهنگی مساوی با مبالغ تعیین شده توسط هیئت مدیره به حساب دانش آموزان واریز میگردد.
 5. به مناسبت سال نو مبلغی تحت عنوان کمک هزینه پوشاک که هرساله توسط هیئت مدیره تعیین میگردد وبه حساب کلیه دانش آموزان واریز می گردد.
 6. برای دانش آموزان دوره ی متوسطه ی دوم که قصد شرکت در آزمون سراسری دارند منابع کنکوری و کتب کمک آموزشی تهیه و تحویل داده میشود.
 7. بابت شهریه کلاس های آموزشی با ارائه کارنامه و فیش پراختی در هرترم نصف مبلغ شهریه به حساب دانش آموز نیز واریز می گردد.
 8. به کلیه دانش آموزان در صورت بروز مشکلات تحصیلی یا خانوادگی آمادگی ارائه خدمات روانشناسی و مشاره ایی از طریق مشاور را دارد.
 9. به دانش آموزان دختر که در هرمرحله از تحصیل ازدواج کنند از شمول کمک های تحصیلی موسسه خارج خواهند شد ولی با ارائه سند ازدواج می تواند مبلغی که هیئت مدیره به عنوان کمک هزینه تهیه جهیزیه تعیین می کند به صورت هدیه دریافت نماید .